Proceedings of the International scientific and practical conference ― Modern Research And Education‖ (February 16-18, 2026) / Publisher website: www.naukainfo.com. – Warsaw, Poland, 2026. - 247 p.

212 що стосувалися часу заснування гімназії, адже 25.04.1925 р. вперше в офіційному шкільному звіті чітко було написано, що роком заснування гімназії є 1818. Початок 1923/1924 н. р. відзначився нечуваним до того часу подорожчанням книжок та шкільного приладдя, що викликало в суспільстві хвилі незадоволення такою ситуацією і навіть самою гімназією. З огляду на важке фінансове становище батьків, кураторія пропонувала використовувати підручники тільки рекомендовані міністерством і без особливої потреби не змінювати їх впродовж року. Щодо вимог до шкільного приладдя, зошитів, паперу для малювання, фарб, матеріалу для ручних робіт і лабораторних вправ належало дотримуватися особливої обережності та не спонукати батьків на видатки, без яких можна в школі обійтися. Останній директор польського періоду Станіслав Бузат вирішив продовжити розпочату справу своїм попередником. На жовтневій педагогічній конференції у 1929 р. знову розглянули питання відзначення ювілею гімназії, тепер уже 110- тої річниці від часу заснування. На цей раз святкування відбулося і то дуже урочисто. У суботу 13 вересня 1930 р. о 7:30 всі учні зібралися перед гімназією – католики зі шкільним штандартом пішли на молебень до костелу о. о. Кармелітів, українці – до церкви Волоської (Успенської), євангелісти зібралися на молебень в костелі Святої Урсули на вул. Зеленій, а юдеї пішли до своєї до синагоги. Після святкової Літургії всі знову сходилися на подвір’ї гімназії для урочистого відкриття пам’ятної таблиці випускнику ІІ гімназії Каролю Шайносі. Таблицю, виконану в бронзі та камені скульптором Юзефом Стажинським, встановили на фронтальній стіні будинку справа від головних вхідних дверей. Урочисту промову виголосив директор Станіслав Бузат та учень 8 класу Леон Кальтенберґ. Відкрив таблицю куратор Ігнацій Питляковський. Після відкриття пам’ятної таблиці 4 та 5 класи з професором Каєтаном Яновичем пішли на Личаківський цвинтар покласти вінок на могилі Кароля Шайнохи, решта класи, крім членів воєнізованого загону та хору, пішли

RkJQdWJsaXNoZXIy MTAxMzIwNA==