Proceedings of the International scientific and practical conference ― Modern Research And Education‖ (February 16-18, 2026) / Publisher website: www.naukainfo.com. – Warsaw, Poland, 2026. - 247 p.

213 покласти вінок до пам’ятника ще одному випускникові гімназії Францішкові Смольці біля університету та до пам’ятника випускникові Янові Стиці в Раславицькій панорамі. Делегація шкільної громади, до якої входило по 4 учні від кожного класу, пішла до ратуші і зайняла місце на балконі великої зали. О 12 годині урочисту Академію в сесійній залі Магістрату відкрив куратор Ігнацій Питляковський, після вступної промови він зачитав привітання від міністра віросповідань та освіти Славомира Червінського. Урочисті промови виголосили директор гімназії Станіслав Бузат та інші поважні гості. Присутні віддали шану тим професорам та випускникам, які доклали особливих зусиль до розвитку широко відомого старого навчального львівського закладу. Шкільний хор під керівництвом професора Романа Прокоповича заспівав на початку урочистостей середньовічний польський гімн «Gaude Mater Polonia», а на закінчення Академії виконав державний гімн. [7] До ювілею таки вийшла з друку « Меморіальна Книжка ІІ державної гімназії імені Кароля Шайнохи у Львові. 1820-1930. Частина І». Це була впорядкована збірка праць відомих на той час випускників, присвячена 110-й річниці гімназії. В передмові описано спробу організації святкування ще столітнього ювілею та заплановане видання другої частини, а саме історії гімназії з усіма списками вчителів і учнів, які працювали та навчалися в гімназії. Дослівно написано, що друга частина « Історії ІІ гімназії» через величезну кількість архівного матеріалу вийде в кінці 1930 р. і буде зразу розіслана всім передплатникам. [15] Цю другу частину готував десятий директор «австрійського» періоду і перший директор «польського» часу Фердинанд Бостель. Та книжка не появилася. Поки-що, не вдалося віднайти бодай-якийсь рукописний текстовий матеріал, або його не було, або він ще чекає свого дослідника десь у приватній бібліотеці. Директор Станіслав Бузат не полишав надії написати та видати величну історію навчального закладу, який він мав честь очолювати до кінця «польського періоду». Можливо Ф. Бостель передав С. Бузату зібрані матеріали, але такої інформації теж немає. Логічно, що йому хотілося організувати

RkJQdWJsaXNoZXIy MTAxMzIwNA==